DoraW kwietniu odbyły się próby polowe pracy wyżłów organizowane przez Zarząd okręgowy PZŁ w Olsztynie. Z naszego koła została zgłoszona Dora z Doliny Łęgu prowadzona przez Rafał Szynkiewicza. Młody wyżeł zdobył dyplom I stopnia uzyskując 95 pkt .na 100.

Więcej…

26 kwietnia 2014 roku w Osadzie  Karbówko kolega Marek Targoński przeprowadził pokaz pracy psa myśliwskiego dla kandydatów na myśliwych w Okręgu Toruńskim.

Pokaz połączony był z pogadanką na temat roli psa myśliwskiego w łowiectwie. Kolega Targoński zaprezentował młodą wyżlicę krótkowłosą, która była jeszcze w trakcie układania. Jednak jej umiejętności i wrodzone cechy dowiodły, że pies z dobrej hodowli, nawet po kilkutygodniowym szkoleniu jest w stanie pracować na przyzwoitym poziomie.

Więcej…

Cenza is Belmonto na próbach pracy polowej wyżłów. Przyznano jej dyplom I stopnia za zdobycie 90 pkt. Olsztynek - 18.04.2009

 

W naszym kole szczególne miejsce zajmują psy. Bez nich polowanie na kaczki, bażanty czy lisy straciło by swój urok i sens. Królami naszych pól są wyżły. Ale mamy też norowce i jednego posokowca do zadań specjalnych. Większość naszych pupili posiada rodowody, ponieważ wielu kolegów przekonało się, że z takimi psami najlepiej się poluje.

Instruktorem kynologicznym w kole jest kolega Marek Targoński, który jest też członkiem komisji kynologicznej przy Zarządzie Okręgowym w Toruniu. Poza tym układa on psy kolegom myśliwym i jest też autorem licznych artykułów o szkoleniu psów w miesięczniku Brać Łowiecka. www.braclowiecka.net.pl

 

Więcej…

Numer konta Koła Grzywacz

22 1090 1506 0000 0001 1436 6371

Fazy księżyca

Przegląd prasy

Kto jest na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Statystyka strony

mod_vvisit_counterDzisiaj363
mod_vvisit_counterW tym miesiącu8208
mod_vvisit_counterWszystkich odsłon390058