DoraW kwietniu odbyły się próby polowe pracy wyżłów organizowane przez Zarząd okręgowy PZŁ w Olsztynie. Z naszego koła została zgłoszona Dora z Doliny Łęgu prowadzona przez Rafał Szynkiewicza. Młody wyżeł zdobył dyplom I stopnia uzyskując 95 pkt .na 100.

Więcej…

26 kwietnia 2014 roku w Osadzie  Karbówko kolega Marek Targoński przeprowadził pokaz pracy psa myśliwskiego dla kandydatów na myśliwych w Okręgu Toruńskim.

Pokaz połączony był z pogadanką na temat roli psa myśliwskiego w łowiectwie. Kolega Targoński zaprezentował młodą wyżlicę krótkowłosą, która była jeszcze w trakcie układania. Jednak jej umiejętności i wrodzone cechy dowiodły, że pies z dobrej hodowli, nawet po kilkutygodniowym szkoleniu jest w stanie pracować na przyzwoitym poziomie.

Więcej…

Cenza is Belmonto na próbach pracy polowej wyżłów. Przyznano jej dyplom I stopnia za zdobycie 90 pkt. Olsztynek - 18.04.2009

 

W naszym kole szczególne miejsce zajmują psy. Bez nich polowanie na kaczki, bażanty czy lisy straciło by swój urok i sens. Królami naszych pól są wyżły. Ale mamy też norowce i jednego posokowca do zadań specjalnych. Większość naszych pupili posiada rodowody, ponieważ wielu kolegów przekonało się, że z takimi psami najlepiej się poluje.

Instruktorem kynologicznym w kole jest kolega Marek Targoński, który jest też członkiem komisji kynologicznej przy Zarządzie Okręgowym w Toruniu. Poza tym układa on psy kolegom myśliwym i jest też autorem licznych artykułów o szkoleniu psów w miesięczniku Brać Łowiecka. www.braclowiecka.net.pl

 

Więcej…

Numer konta Koła Grzywacz

22 1090 1506 0000 0001 1436 6371

Przegląd prasy

Kto jest na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości