bazanty2015W ostatnich dniach myśliwi z KŁ ?Grzywacz? wypuścili na wolność sto bażantów - osiemdziesiąt kur i dwadzieścia kogutów. Ptaki zostały zakupione przez koło łowieckie oraz Urząd Miasta i Gminy w Kowalewie Pomorskim. Myśliwi z ?Grzywacza? co roku zasiedlają swoje łowiska bażantami z zamkniętych hodowli. Wypuszczane wiosną ptaki mają duże szanse na przystosowanie się do naturalnych warunków i wyprowadzenie młodych, które będą już w pełni dzikie.

Poza wypuszczaniem bażantów myśliwi chronią je przed drapieżnikami oraz dokarmiają w okresie zimy. Na terenie koła łowieckiego ?Grzywacz? pobudowanych jest ponad czterdzieści podsypów. Są to specjalne zadaszenia, pod które wysypuje się zboże. Zimą, kiedy na polach zalega gruba pokrywa śniegu myśliwi dbają o to, by w podsypach zawsze było dostępne pożywienie.

Wiosną i latem największym zagrożeniem dla bażantów są ptaki drapieżne, lisy, jenoty, a także wałęsające się po polach psy i koty. Jako ciekawostkę można dodać, że na przykład sroka, która jest o wiele mniejsza od bażanta i nie stanowi dla niego bezpośredniego zagrożenia, potrafi pod nieobecność samicy zniszczyć jej całe gniazdo. To samo robią zdziczałe psy i koty. Dodajmy też, że bażanty zawsze zakładają gniazda na ziemi, więc narażenie ich na zniszczenie przez drapieżniki jest bardzo duże.

Zapraszamy do oglądania galerii.

Marek Targoński

 

Numer konta Koła Grzywacz

22 1090 1506 0000 0001 1436 6371

Fazy księżyca

Przegląd prasy

Kto jest na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości