W minioną sobotę tj. 14 maja na strzelnicy myśliwskiej koło Wąbrzeźna odbyło się szkolenie strzeleckie dla myśliwych z koła łowieckiego ?Grzywacz? z Kowalewa. Każdy myśliwy ma obowiązek wzięcia udziału w takim szkoleniu raz w roku. Jeśli nie zaliczy go pozytywnie, nie ma prawa polować.

Szkolenie składa się z części teoretycznej, czyli z wykładu na temat bezpieczeństwa posługiwania się bronią i części praktycznej, czyli strzelania do rzutków i ruchomej makiety zająca. Myśliwy, który nie zaliczy egzaminu pozytywnie, nie ma prawa polować.

 

Aby uatrakcyjnić szkolenie prezes koła, Andrzej Szyszkowski, ufundował osiem pucharów. Dzięki temu trening strzelecki zamienił się w regularne zawody sportowe. Siedem pucharów miało trafić do najlepszych strzelców na rzutkach i ?zającu?, a ósmy do króla ?pudlarzy.

Myśliwi mieli do strącenie po dziesięć rzutków. Każdy kto widział gipsowe talerzyki wylatujące w powietrze z prędkością światła wie, że nie jest to zadanie proste. Mimo to znalazło się dwóch kolegów, którzy strącili ich aż po dziewięć. Był to Andrzej Szczekocki i Marcin Wołk - Wołkow. Dogrywka nie wyłoniła mistrza, ponieważ znowu doprowadziła do remisu. Dopiero strzelanie ?do pierwszego błędu? rozstrzygnęło kto ma silniejsze nerwy. Pierwsze miejsce zajął Marcin Wołk ? Wołkow. Andrzej Szczekocki serdecznie pogratulował młodszemu koledze i powiedział, że ?lata lecą, ale kiedyś te rzutki latały jakby wolniej?.

W konkurencji ?zając? pierwsze miejsce zajął Paweł Gołębiewski. Natomiast królem pudlarzy został myśliwy znany w Polsce i za granicą - Jacek Dębski. Gratulujemy pięknego pucharu.

Szkolenie zakończyło się tradycyjnym ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami. Piękna pogoda dopisywała przez cały dzień, chociaż kilkanaście kilometrów dalej przeszła silna burza i padał deszcz. Prawdopodobnie ładną pogodę zapewnił gospodarz strzelnicy Waldemar Kobierski, któremu wszyscy członkowie ?Grzywacza? składają serdeczne podziękowania.

Marek Targoński

 

 

Numer konta Koła Grzywacz

22 1090 1506 0000 0001 1436 6371

Fazy księżyca

Przegląd prasy

Kto jest na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości