Inicjatywa pod nazwą „Od wiatrówki do kniejówki” ma na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży wiedzy na temat funkcjonowania gospodarki łowieckiej. Zgodnie z tą ideą Zarząd KŁ Grzywacz zorganizował piknik, na który zaprosił wychowanków Świetlicy Terapeutycznej z Kowalewa Pomorskiego. Spotkanie odbyło się na strzelnicy myśliwskiej w Wałyczyku. Zaproszeni goście wzięli udział w pogadance, z której dowiedzieli się między innymi, że łowiectwo polega na hodowaniu zwierzyny w stanie wolnym i, że myśliwi wiedzą ile w ich łowiskach jest saren, jeleni, dzików, a nawet zajęcy i lisów. Usłyszeli również o tym, że gospodarka łowiecka polega na dbaniu o zachowanie odpowiednich proporcji między gatunkami, a także o to, aby zwierzyny nie było za mało, ani też za dużo na określonym terenie.

Kolejnym punktem pikniku - zgodnie z ideą „Od wiatrówki do kniejówki” - były zawody strzeleckie z broni pneumatycznej. Wszyscy zawodnicy po raz pierwszy w życiu trzymali broń i mierzyli do tarczy. Było to dla nich nie lada wyzwaniem, ale również wielką przygodą.  Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

Niespodzianką kończącą spotkanie było ognisko z pieczonym kiełbaskami, a dodatkiem były przepyszne drożdżówki i ciasteczka.

 

 

20 lipca 2021

 

Zapraszamy do oglądania galerii

 


Numer konta Koła Grzywacz

22 1090 1506 0000 0001 1436 6371

Przegląd prasy

Kto jest na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości